Znamy pierwszych laureatów CZADowego konkursu

Data: 11-03-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Znamy pierwszych laureatów CZADowego konkursu

W piątek, 10 marca odbyło się wręczenie nagród laureatom pierwszego etapu „CZADowego konkursu”, organizowanego przez pilskie Starostwo i Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Pile. Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców powiatu pilskiego, którym było dedykowane.

Osoby, które prawidłowo odpowiedziały na pytania konkursowe i miały szczęście w losowaniu, otrzymały od starosty Eligiusza Komarowskiego czujki tlenku węgla oraz upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Pile.

- Domowe czujki tlenku węgla to najprostszy sposób na zabezpieczenie mieszkania przed czadem, który jest bardzo niebezpiecznym gazem: silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym. Nie bez powodu mówi się o nim „cichy zabójca”. Te małe urządzenia wykrywają śmiertelne zagrożenia we wczesnej fazie, umożliwiając ustrzeżenie się od ich tragicznych skutków. Na pewno dzisiejsi laureaci, którym w tym miejscu gratuluję, dobrze o tym wiedzą. Zachęcam mieszkańców do uczestnictwa w kolejnych etapach „CZADowego konkursu”. Bądźcie z nami, powodzenia! – powiedział starosta.

Laureatami pierwszego etapu premierowej edycji „CZADowego konkursu” zostali:

• Pani Leokadia Gradowska z Ujścia,

• Pan Adam Zgryźniak z Wyrzyska,

• Pani Anna Oryszak z Piły,

• Pani Angelika Ciepłuch z Piły.